MUSIC BY DEVAKANT - The Way Home - ON / OFF
 
English   Česky
 
„Pravda je věčná a najít ji znamená, že i vy se stanete součástí věčnosti.“ OSHO

Níže se s Vámi s radostí dělím o své zdroje inspirace. Děkuji za to, že jsou, jaké jsou a že jsem se s nimi na své cestě životem setkala. 

Moji učitelé

Další mé zdroje inspirace

Kde mě můžete potkat

Když Vy inspirujete mě

Spřátelené stránky

  

Moji učitelé:

 

Osho

Indický mystik 20. století, osvícený muž. Pro mě – ten, který mi otevírá oči, uši i srdce, báječný průvodce na mé Cestě, ten, který mě podporuje v konání v souladu s Existencí a nekompromisně zrcadlí konání v nesouladu. Oshovi vděčím za svůj vývoj směrem k lásce a soucitu. Více na www.osho.com.

Bhagat

Přímý žák Osha, zkušený terapeut s východním i západním terapeutickým vzděláním. Pro mě – můj duchovní otec a pravdivý a laskavý rozplétač sítě traumat, bloků a přesvědčení. Bhagatovi vděčím za objevení prostoru v sobě, ve kterém jsem prospěšná sobě i druhým. Více na www.shangrila.cz.

Sagarpriya

Přímá žákyně Osha, zkušená terapeutka s východním i západním terapeutickým vzděláním. Pro mě – má duchovní matka, jasnovidná bytost a zrcadlo, ve kterém vidím svou osobnost i své pravé já tak, jak skutečně jsou. Sagarpriye vděčím za to, že vím, kde jsem teď, kam směřuji a jaký vývoj mě čeká. Více na www.consiousliving.it.

Ráda bych také poděkovala dvěma svým kamarádkám. Lucince Slukové za její vhledy, báječnou přítomnost a podporu na Cestě a Květě Kolouchové za její inspiraci a „nakopnutí“ v začátcích.

 

Další mé zdroje inspirace:

 

Příroda

Příroda je úžasným zdrojem zklidnění a dobití energie. Umí pohladit naši duši, s radostí přijímá náš vděk. Funguje tak a je krásná ve všech formách, ať už jako kytička doma, pohled na strom před domem, procházka v přírodě či bydlení uprostřed ní.

Pohyb

Jako bývalá aktivní sportovkyně, která závodila hned ve dvou sportech, mám k pohybu hodně blízko. Mé zaměření se však zcela přesunulo, nejraději se teď pohybuju ne pro výkon, ale pro radost z pohybu samotného (např. tanec 5 rytmů nebo windsurfing – viz níže), anebo když ten pohyb má nějaký konkrétní smysl (např. při aktivních meditacích, přesunech z místa na místo, malování pokoje..).

Hudba

Hudba působí zejména na naše emoce a jako taková je mocná čarodějka. Umí nás konejšit, léčit, nabíjet, aktivovat. K mé nejoblíbenější patří ta od Devakanta, kterou můžete i slyšet na těchto webových stránkách. K dostání je na jeho stránkách www.devakant.com.

Meditace

Meditace uvnitř nás vytváří úžasný prostor, ve kterém můžeme zhluboka dýchat a objevovat sami sebe. Mé nejoblíbenější jsou Oshovy aktivní meditace (ať už léčivá Nadabrahma, veselá Kundalini či hluboká Mandala). Ráda se také koupu ve světelných meditacích Sanayi Roman. Vše k dostání U Džoudyho či v jejich e-shopu na www.udzoudyho.cz.

Knihy

Není co dodat :) I když přeci jen - zvědomováním se taky učíme a rozvíjíme (i když při tom používáme mysl :); a pak taky –  je fajn sáhnout někdy taky po něčem lehčím. Z toho hlubokého doporučuji cokoliv od Osha (např. Láska, svoboda, samota) a cokoliv od Anthonyho de Mella (zejména jeho Bdělost). Z toho „lehčího“ ale neméně hodnotného cokoliv od Hermanna Hesseho (např. Siddhárta) nebo Richarda Bacha (např. Jonathan Livingston Racek) . Opět vše k dostání například U Džoudyho v e-shopu www.udzoudyho.cz.
 

 

Kde mě můžete potkat:

 

Osho Shangrila

Meditační a rozvojové centrum, můj druhý domov, kde jsem se duchovně narodila a vyrůstala. Krásné místo, kde v harmonii setkání s podobně laděnými lidmi, krásnou přírodou a prostředím, můžete objevovat svou vlastní vnitřní harmonii. Více na www.shangrila.cz.

Maitrea

Dům osobního rozvoje – příjemné místo, kde můžete ochutnat na večerních přednáškách z široké nabídky různých rozvojových směrů a seznámit se s dalšími lektory a terapeuty. Více na www.maitrea.cz.

Knihkupectví U Džoudyho

Pohodové místo, kde najdete spoustu báječné literatury pro Váš osobní rozvoj, relaxačně léčivou hudbu, čaje, tinktury, karty, drahé kameny. Je to i výborný zdroj „rozvojových“ dárečků pro milované. A v jejich čajovně s wi-fi se příjemně pracuje, povídá a relaxuje u knih. Více na www.udzoudyho.cz.

Čajovna Jedna báseň

Mé oblíbené místo k zastavení. Ráda se tam zastavím v čase, místě, ať už sama se sebou či v milé společnosti. Doporučuju jejich masalu, mají jednu z nejlepších! :) Více na www.jednabasen.unas.cz.

Lehká hlava

Mé oblíbené místo k najezení. Příjemné prostředí (jedna místnost má strop vymalovaný jako noční oblohu), kde připravují jídlo s láskou a péčí a jsou důkazem toho, že i vegetariánské jídlo může lahodit nejen chuťovým pohárkům, ale i očím. Více na www.lehkahlava.cz.

Tanec 5 rytmů

Už jste někdy zažili, že by si vaše tělo dělalo, co chce, aniž byste to nějak ovlivňovali či kontrolovali? A vy jen pozorovali, jak spolu s tou svobodou pohybu stoupá vaše radost až k extázi? Pokud ne, zkuste tanec 5 rytmů. Pokud ano, zkuste tanec 5 rytmů, můžete to při něm zažít hned několikrát za den! Více na www.5rytmu.cz.

Lago di Garda

Ááách, má srdeční záležitost. Jezdím tam tak ráda asi proto, že tam vnímám souhru všech živlů. Ohně v slunci, vody v Lagu, vzduchu umocněného báječným surfařským větrem (který má dokonce své jméno - Ora) a zemí ve tvaru okolních hor, spodní části Alp. Jestli tam pojedete, zkuste určitě windsurfing. Tu svobodu, kterou přináší uprostřed místních živlů, si určitě vychutnáte. Více na www.vascorenna.com.

Transfuzní oddělení Vinohradské nemocnice

Není co dodat. Personál je tam moc příjemný a ochotný, vyzařuje z nich radost z prospěšnosti jejich práce a vděk za to, že přicházíte. Více na www.fnkv.cz.

 

Když Vy inspirujete mě:

Všichni jsme jedineční a přesto ve své jedinečnosti propojení. Všichni můžeme inspirovat a být inspirování. Tuto sekci pro Vás s díky a láskou připravuji.

 

Spřátelené stránky:

Níže ráda uvádím několik odkazů na spřátelené stránky. Jejich autory dobře znám a vím, že svou báječnou práci dělají celým srdcem. Můžete se s důvěrou obrátit i na ně.

 
Čištění prostor
Spřátelené stránky mé kamarádky Romany Milotové, zabývající se energetickým čištěním prostor ale nejen tím, najdete na: www.vykrocenidozivota.cz.
 
Energie

Spřátelené stránky mé kamarádky Kateřiny Pokorné, zabývající se zasvěcováním do energií Reiki a Shamballa 1024 a nejen tím, najdete na: www.tetakaterina.cz.

Karma

Spřátelené stránky mé kamarádky Jany Aranyo Blažkové, zabývající se karmou ale nejen tou, najdete na: www.blazkova.net.

Kineziologie
Spřátelené stránky mé kamarádky Layi Lenky Hajníkové, zabývající se kineziologií ale nejen tou, najdete na: laya-centrum.blog.cz.
 
Poradenství pro páry

Spřátelené stránky mé kamarádky Nadiyi Jindřišky Chaloupkové, zabývající se poradenstvím pro páry ale nejen tím, najdete na: www.rekablaha.cz.

Tantra

Spřátelené stránky mé kamarádky Silvie Kurákové, zabývající se tantrou ale nejen tou, najdete na: www.slunickovicka.cz.

Vizualizace
Spřátelené stránky mé kamarádky Květy Kolouchové, zabývající se tvořením skrze vizualizaci ale nejen tím, najdete na: www.pracenasobe.cz.
 
Výklady snů

Spřátelené stránky mé kamarádky Avy Priyi Vantomme, zabývající se výklady snů ale nejen těmi, najdete na: www.alchymiezivota.cz.